sibel_tashan

Sibel TAŞHAN YUTRSEVEN

Gıda Y. Mühendisi
Mflow Kurucu Ortak
Uluslararası Akredite Başdenetçi

2003 yılında Çukurova Üniversitesi Gıda Mühendisliği’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra iki yıl dondurulmuş gıda sektöründe kalite vardiya amiri olarak çalıştı. Ürünün kaliteli, güvenli ve yasalara uygun üretilmesinin sağlanmasının yanında; ISO 22000, ISO 9001, ISO 14001 ve İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sitemlerinin de yöneticiliğini yaptı.

2005 yılında danışmanlık sektörüne geçti. ISO 22000, ISO 9001, ISO 14001 ve İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği standartları üzerine danışmanlık yaparken, firmalarından birinin Tesco-Kipa denetimine girmek istemesi ile BRC Food Standardı ile tanıştı. Danışman olarak tanıştığı Tesco-Kipa ile sonrasındaki sekiz yıl denetçi ve eğitmen olarak çalıştı. BRCGS standartlarında Türkiye’de ve yurtdışından 4.000’in üzerinde denetim gerçekleştirdi.

Sekiz sene süren tedarikçi denetimleri kariyeri sonrasında 2013 yılında SGS ile sözleşmeli denetçi olarak çalışmaya başladı. BRC Food, FSSS, ISO 22000, ISO 22716, EFFCI standartlarında denetimler yaptı. Aynı zamanda sektör lideri markadalar için danışmanlık yapmaya devam etti.

2015’de Türkiye pazarında özellikle otomotiv konusunda güçlü olan ama gıda ve ilişkili standartlarda olmayan ve büyümeyi hedefleyen DQS’de İş Geliştirme Direktörü olarak çalışmaya başladı. Çalıştığı 5 yıl süresince, ekibi ile gıda ve ilgili standartlar alanında DQS’i sektörde bilinen ve güvenilen belgelendirme firmalarından biri yapmayı başardı. DQS’in belgelendirme denetimleri dışında büyük perakende zincirleri ile tedarikçi denetimleri yapmaya başlamasını, denetim ekibi kurulması ve sürecin oturtulması aşamalarını da yönetti. İş Geliştirme Direktörü olarak çalıştığı dönemde aktif olarak BRC Food, FSSC, EFFCI denetimleri yapmaya ve eğitimler vermeye devam etti. Ayrıca denetçi akreditasyonları içine BRC CP, BRC S&D, HPC 420 standartlarını ekledi.

2020’de hayalini gerçekleştirmek için DQS’deki yöneticilik görevinden ayrılarak Mflow Dijital Yönetim Sistemleri Kurucu Ortağı oldu. 17 yıllık yönetim sistemlerindeki danışmanlık, denetçilik ve eğitmenlik tecrübesini yönetim sistemlerinin dijitalleşmesini sağlayan bir uygulamaya döktü. “Herkes İçin Dijitalleşmenin En Kolay Hali” sloganı ile yola çıkan şirketinde, “Dijitalleşmek Herkesin Hakkıdır” diyerek emin adımlarla yoluna devam ediyor. Aynı zamanda BRC Food, BRC CP, BRC S&D, FSSC, EFFCI, HPC 420 denetimlerine uluslararası akredite Baş Denetçi olarak denetimler gerçekleştiriyor.

Diğer Konuk Eğitmenler