ferhat

Ferhat ÜLKER

Gıda Mühendisi
Baş Denetçi

2008 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yaklaşık 1 yıl danışmanlık hizmeti veren bir kuruluşta danışman ve eğitmen olarak görev aldı.

2010 yılında yaklaşık bir yıl bir catering kuruluşunun kalite güvence departmanında gıda mühendisi olarak çalıştı. 2011 yılında bir et işletmesinde gıda mühendisi olarak yaklaşık bir yıl çalıştı. 2012 yılında süt ve süt ürünleri üretimi yapan bir kuruluşta gıda mühendisi olarak çalıştı.

2013 yılında başladığı Diversey Consulting kuruluşunda yaklaşık 1,5 yıl baş denetçi ve danışman olarak çalıştı. Bu kuruluşta ikinci taraf denetimler kapsamında market zincirleri, restoran zincirleri, tedarikçi denetimi vb. birçok denetim yapma imkânı buldu.

2014 yılında başladığı Tüv Austria BBS Belgelendirme kuruluşunda yaklaşık 2 yıl Gıda güvenliği birim müdürü olarak çalıştı. Bu kuruluşta hem üçüncü taraf hem de ikinci taraf denetim süreçlerinin yönetilmesinden sorumlu olarak çalıştı.

2016 yılında başladığı Artıbel Belgelendirme kuruluşunda yaklaşık 2 yıl Gıda Güvenliği Teknik Uzmanı/Belgelendirme Müdürü olarak görev aldı.

2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Kalite ve Uygunluk Değerlendirme Mühendisliği Yüksek Lisans programından mezun oldu.

2018 yılında kendisine ait Denetsis Danışmanlık kuruluşunu kurdu. Denetsis danışmanlık bünyesinde Profesyonel danışmanlık, denetim ve eğitim hizmetleri kapsamında çalışmaktadır. ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001 ve ISO 45001 standartlarında atanmış baş denetçidir. Söz konusu standartlarda IRCA ve Examplar Global’den onaylı Baş denetçi eğitmenidir. FSSC 22000, BRC Food V8 ve Helal (SMICC) standartlarında baş denetçidir.

Diğer Eğitmenler