evren_efe

Evren EFE KABAGÖZ

BRCGS Türkiye Temsilcisi

1999 yılında Ankara Üniversitesi’nden mezun oldu. Mezun olduktan hemen sonraki dönemde beş yıl kadar önce aseptik gıda üreten bir firmada kalite güvence, daha sonra meyve preparatları ve meyve püresi üreten farklı bir tesiste kalite güvence ve arge departmanlarında çalıştı.

2004 yılında SGS’de gıdayla ilişkili standartlardan sorumlu ‘denetçi ve eğitmen’ olarak çalışmaya başladı. Burada IFS, BRC food, ISO 22000, FSSC 22000, ISO 9001 gibi standartlarda yetkinlik kazandı.

2008 yılında Intertek’e geçerek gıda denetim ve belgelendirme bölümünü kurdu ve 2012’ye kadar ‘bölüm müdürü’ olarak yönetti. Gıda denetimleri dışında kozmetik sektörüne yönelik GMP 22716 standardında da bir miktar denetim ve eğitimler gerçekleştirdi. BRC onaylı eğitmen olarak eğitimler vermeye başladı.

2012’de Türkiye pazarına yeni giren SAI Global ile ’genel müdür’ olarak çalışmaya başladı ve ekibiyle beraber çalıştığı yaklaşık 8 yıl boyunca bu yeni kurulan firmayı ülkenin en prestijli belgelendirme firmalarından biri yapmayı başardı. Genel müdür olarak çalıştığı dönemde aktif olarak IFS-BRC food denetimleri yapmaya ve eğitimler vermeye devam etti.

2020 Nisan itibarıyla BRCGS tarafından kurumun Türkiye temsilcisi olarak atandı. Böylece pazarda BRCGS standartları ile ilişkili çalışan herkesin herhangi bir konuda desteğe ihtiyacı olduğunda direkt iletişim kurabileceği, kendi dillerini konuşan bir kontakları oldu.

Ayrıca Integral Bureau’nun kurucu ortaklarından biridir. 20 yıllık kariyerinin kazandırdığı yetkinlikler kapsamında danışmanlık vermeye ve ürün güvenliği ve standartlarla ilgili eğitimler vermeye devam ediyor.

Diğer Konuk Eğitmenler